Shure Nav

Jedność, którą możesz usłyszeć.

Witamy w przyszłości cyfrowej technologii bezprzewodowej.
 • 480MHz
 • 490MHz
 • 500MHz
 • 510MHz
 • 520MHz
 • 530MHz
 • 540MHz
 • 550MHz
 • 560MHz
 • 570MHz
 • 580MHz

To trudny świat dla mikrofonów bezprzewodowych.

Axient Digital sprawia, że wszystko jest jasne.

Wprowadzając najbardziej innowacyjną technologię bezprzewodowego dźwięku na świecie, Axient Digital został zaprojektowany od zera, na potrzeby profesjonalnej produkcji wymagającej perfekcyjnej egzekucji.

Z niespotykaną dotąd stabilnością sygnału oraz przejrzystością dźwięku, z różnymi opcjami sprzętu uzupełniającego, zaawansowanymi możliwościami połączeniowymi oraz pełną kontrolą, jest systemem bezprzewodowym stworzonym do podejmowania wyzwań dnia dzisiejszego oraz jutra.

Jeden system. Niekończące się możliwości.

Nadajniki obydwu serii AD i ADX są kompatybilne z tymi samymi odbiornikami systemu Axient Digital. Ten skalowalny system bezprzewodowy zawiera przełomowego micro-bodypacka i zapewnia nieprównywalnej jakości dźwięk w każdej sytuacji.

Ochrona RF

Stabilność, którą czuć w powietrzu.

Z niezwykłą jakością sygnału nawet w najbardziej skomplikowanych i zatłoczonych środowiskach, Axient Digital zapewnia maksymalną stabilność, zasięg oraz przejrzystość dźwięku - zawsze i wszędzie.

 • Radio następnej generacji
  Wysokiej jakości rodzaj modulacji zapewnia maksymalną stabilność sygnału.
 • Szerokie pasmo przestrajania
  Do 184MHz we wszystkich odbiornikach i nadajnikach, w celu strategicznego zaplanowania wykorzystania spektrum radiowego.
 • Wydajność radiowa
  Tryb High Density pozwala na dramatyczne zwiększenie liczby kanałów.
 • Frequency Diversity
  Jakość sygnału jest maksymalizowana przez nadawanie dwóch identycznych sygnałów na niezależnych częstotliwościach. Jeden przerjmuje rolę drugiego automatycznie, gdy drugi sygnal zostanie zdegradowany.

Cyfrowe radio nowej generacji oraz Miernik Jakości

Wysokiej jakości schemat modulacji zapewnia maksymalna stabilność sygnału. 5-cio segmentowy wskaźnik jakości pozwala na analizę stosunku sygnału RF do szumu w czasie rzeczywistym, umożliwiając diagonozę zasięgu pracy oraz wgląd w potencjalne zakłócenia.

True Digital Diversity

Łącząc dwa niezależne sygnały RF, na kanał odbiornika, z pomocą bazującego na jakości algorytmu maximal-ratio-combining, system Axient Digital zapewnia lepszą ochronę przed zakłóceniami związanymi z wielodrogowym docieraniem sygnału z nadajników, pojawiającymi się i zanikającymi wydarzeniami RF oraz innymi anomaliami radiowymi.

Quadversity™

przypisująć cztery wejścia antenowe do jednego kanału odbiornika, Quadversity pozwala zapewnić zwiększone pokrycie terenu oraz umożliwia stworzenie oddzielnych stref, dodając ochronę przed interferencjami multipath oraz szumem RF.

Szerokie pasmo pracy odbiorników i nadajników

Szerokie pasmo przestrajania, do 184MHz, we wszystkich odbiornikach i nadajnikach pozwala strategicznie zaplanować siatkę częstotliwości, jednocześnie upraszczając linię sprzętu w posiadaniu sprzedawców oraz nabywców.

Axient Digital
184 MHz maximum tuning bandwidth
Axient (analog)
80 MHz
UHF-R
80 MHz
ULX-D
64 MHz

Wydajnośc radiowa

Specjalna opcja transmisji, High Density, pozwala znacznie zwiększyć ilość kanałów w systemie - do 63 kanałów w jednym kanale TV o szerokości 8MHz - bez utraty niesamowitej jakości dźwięku.

Per 6 MHz TV Band
Per 8 MHz TV Band
Axient Digital (HD Mode)
47Channels
63Channels
Axient (analog)
15Channels
19Channels

Zasięg pracy

Możliwość wyboru trybu pracy oraz mocy nadwania pozwala na uzyskanie optymalnego pokrycia oraz jakości dźwięku. Stabilność systemu analogowe, brak artefaktów oraz szybkie odzyskiwanie sygnału na krańcach zasięgu.

Frequency Diversity

Jakość sygnału jest maksymalizowana przez nadawanie dwóch identycznych sygnałów na niezależnych częstotliwościach. Z nadajnikiem typu handheld ADX2FD, Axient Digital monitoruje i łączy transmisje w celu uzyskania najlepszego sygnalu audio.

Detekcja interferencji oraz ich unikanie

Dzięki monitoringowi w czasie rzeczywistym poprzez AXT600 Spectrum Manager, inżynierowie dźwięku mogą neutralizować interferencje RF, ręcznie przełączając sygnał na częstotliwość zapasaową lub programując system tak, by robił to automatycznie.

Jakość dźwięku

Nie usłyszysz nic poza jakością

Axient Digital przesuwa ograniczenia związane z RF oraz jakością dźwięku. Z najmniejszą na rynku latencją, transparentnym pasmem przenoszenia oraz szerokim zakresem dynamicznym, Axient Digital nie pozwala aby cokolwiek stanęło na drodze prawdziwemu i czystemu dźwiękowi. NIezależnie od okoliczności, usłyszysz jakość dźwięku Shure, na którą możesz liczyć.

 • Ultra niska latencja
  Najlepsza w klasie latencja gwarantuje nieprzerwany i spójny dźwięk..
 • Cyfrowe wyjścia
  Dante oraz AES3.
 • Szyfrowanie
  Sygnał zaszyfrowany zgodnie ze standardem AES-256-bit zapewnia, że każda transmisja będzie bezpieczna i nie do złamania.

Ultra niska latencja

Najlepsza w klasie latencja - 2 milisekundy od przetwornika mikrofonu do analogowego wyjścia zapewnia nieprzerwany i spójny dźwięk.*

*Latencja jest zależna od trybu pracy. Tryb High Density charakteryzuje się latencją na poziomie 2.9ms

Standard Mode
2ms
High Density Mode
2.9ms

Transparentny dźwięk

Płaskaie pasmo przenoszenia w całym słyszalnym zakresie od 20Hz do 20 kHz zpewania dokładną reprodukcję dźwięku.

Cyfrowe wyjścia

Cyfrowa sieć Dante dostępna przez konfigurowalny, 4-portowy switch dla połączonej kontroli/audio lub oddzielnych streamów z redundancją. Wyjscie AES3 zapewnia dodatkową opcję dla najlepszego dźwięku cyfrowego.

Szyfrowanie

Sygnał zaszyfrowany zgodnie ze standardem AES-256-bit zapewnia, że każda transmisja będzie bezpieczna i nie do złamania.

Zakres dynamiczny

Szeroki zakres dynamiczny >120dB pozawla uzyskać imponujący stosunek sygnału do szumu i dokładne odzworowanie transjentów.

Axient Digital (XLR Output)A-Weighted, System Gain +10
>120dB
Axient Analog (XLR Output)A-Weighted
>118dB
UHF-R (XLR Output)A-Weighted
>105dB
Zarządzanie i kontrola

Spójrz przez hałas.

Zdalna kontrola dzięki punktowi dostępowemu ShowLink, oprogramowanie Shure Wireless Workbench, aplikacja ShurePlus Channels oraz sieciowe opcje ładowania zapewniają niezrównany poziom kontroli oraz wglądu w system w celu uzyskania spójnego działania.

 • Punkt dostępowy ShowLink
  Kontrola nad parametrami nadajników ADX w czasie rzeczywistym. Zmiany mogą być dokonywane wprost z pomieszczenia kontrolnego.
 • Wireless Workbench
  Potężne oprogramowanie do kontroli, zaawansowanego zarządzania pasmem oraz koordynacji i monitoringu w czasie rzeczywistym.
 • ShurePlus Channels
  Wygodny monitoring i kontrola na urządzenia z systemem iOS.
 • Sieciowe ładowanie
  Inteligentny system ładowania akumulatorów ze zdalnym monitoringiem najważniejszych parametrów.

Wireless Wokrbench i aplikacja ShurePlus Channels

Wireless Workbench oferuje pełną kontrolę z atrakcyjnym interfejsem, zaawansowanym wglądem w spektrum radiowe, logami w postaci Timeline, koordynacją częstotliwości oraz monitorowaniem w czasie rzeczywistym. Mobilna kontrola i monitoring dostępne są z poziomu aplikacji ShurePlus Channels na system iOS.

Dante Cue oraz Dante Browse

Dzięki Dante Cue za nacisnięciem jednego guzika, możemy monitorować każdy kanał systemu Axient Digital znajdujący się w sieci, za pomocą jednego portu sluchawkowego. Dodatkowo, opcja Dante Browse pozwala na wysokiej jakości monitoring każdego urządzenia Dante znajdującego się w sieci.

Sieciowe ładowanie

Inteligentny, wysokiej wydajności system akumulatorów i ładowarek zapewnia szczególowy i zdalny wgląd w krytyczne parametry takie jak pozostały czas pracy w godzinach i minutach czy status ładowania.

Skalowalność

Odbiorniki skrojone na miarę.

Podwójne oraz poczwórne odbiorniki otwierają nowy zakres możliwości od wysokiej klasy wydajnego RF i czystego, cyfrowego dźwięku aż po oprogramowanie i kontrolę. Z Quadversity, odbiornik AD4Q może przypisać 4 anteny do jednego kanału w celu zwiększenia pokrycia oraz jakości sygnału.

 • Dwu- i czterokanałowe odbiorniki.
 • Wspólne odbiorniki dla wszystkich nadajników z serii AD oraz ADX.

AD4D dwukanałowy cyfrowy odbiornik i AD4Q czterokanałowy cyfrowy odbiornik

Kompatybilne ze wszystkimi nadajnikami AD oraz ADX.
 • Szerokie pasmo przestrajania do 184MHz
 • Cyfrowe true-diversity na kanał, w celu zapewnienia odporności na nagłe utraty zasięgu
 • Sieciowa kontrola z oprogramowaniem Wireless Workbench oraz aplikacją ShurePlus Channels
 • Opcjonalny moduł DC pozwalający uzyskać redundantne zasilanie
 • Tryb Quadversity służący do zwiększenia zasięgu anten oraz poprawienia stosunku sygnału RF do szumu (tylko AD4Q)
 1. Wyjście sluchawkowe na przednim panelu pozwala na monitorowanie przez Dante Cue oraz Dante Browsing.
 2. Złącza zasilania AC z blokadą
 3. Konfigurowalny switch ethernetowy dla zapewnienia redundancji cyfrowego wyjścia DANTE
 1. wyjście AES3
 2. Przełączalne wyjścia XLR oraz AES3
 3. Miernik jakości wyświetla stosunek sygnału RF do szumu.
 4. Antenowe porty kaskadowe mogą być przełączone w tryb wejść Quadversity.

Opcje nadajników

Przystępne.

Nadajniki serii AD

Z przełomową wydajnośćią RF oraz szerokim pasmem przestrajania, aż do 184MHz, bezprzewodowe nadajniki z serii AD sprawiają, że profesjonalnej jakości cyfrowy dźwięk jest w zasięgu ręki.

Już dostępne - sprawdź szczegóły
Przeobrażenie.

Nadajniki serii ADX

Nadajniki ADX wyznaczaja poprzeczkę dla niesamowitej wydajności, pozwalając na przestrajanie w zakresie do 184MHz, ochronę przed interferencjami, zaawansowane opcje ładowania, zwarty dizajn oraz zdalną kontrolę dzięki ShowLink, umożliwiającą podgląd i zmianę parametrów pracy nadajnika w czasie rzeczywistym. Wprost z pomieszczenia kontrolnego.

Dostępne w połowie 2018 roku - dowiedz się więcej

Compare

Axient Digital z nadajnikami serii AD
Axient Digital z nadajnikami serii ADX
Axient® (Analog)
ULX-D®
UHF-R®
System Technology
Digital
Digital
Analog
Digital
Analog
Receiver Formats
Dual / Quad
Dual / Quad
Dual
Single / Dual / Quad
Single / Dual
Maximum Transmitter Tuning Range
184 MHz
184 MHz
80 MHz
64 MHz
80 MHz
Transmission Modes
Standard, High Density
Standard, High Density
Standard
Standard, High Density
Standard
Channel Quality Metrics
No
No
No
Antenna Diversity
True Diversity
True Diversity
True Diversity
Antenna Switching Diversity
True Diversity
Quadversity™
No
No
No
Latency (Transmitter to Receiver Analog Out)
Standard mode: 2ms
High Density Mode: 2.9ms
Standard mode: 2ms
High Density Mode: 2.9ms
<1ms
<2.9ms
Near 0ms
Transmitter Frequency Diversity
No
Transmitter Remote Control
No
Monitor and control up to 16 transmitters within great range via ShowLink
Monitor and control up to 16 transmitters within great range via ShowLink
No
No
Micro-bodypack Transmitter
No
ADX1M
URI1M
No
URI1M
Channels per TV Band
Standard mode:
17 ch / 6 MHz, 23 ch / 8 MHz
High Density Mode:
47 ch / 6 MHz, 63 ch / 8 MHz
Standard mode:
17 ch / 6 MHz, 23 ch / 8 MHz
High Density Mode:
47 ch / 6 MHz, 63 ch / 8 MHz
15 ch / 6 MHz
19 ch / 8 MHz
Standard mode:
17 ch / 6 MHz, 23 ch / 8 MHz
High Density Mode:
47 ch / 6 MHz, 63 ch / 8 MHz
10 ch / 6 MHz
13 ch / 8 MHz
Interference Detection
No
Automatic Interference Avoidance
No
No
No
Dynamic Range
Analog output (XLR):
>120 dB, A-weighted, System Gain @ +10
Digital output (Dante, AES3, AES67):
>125dB, A-weighted
Analog output (XLR):
>120 dB, A-weighted, System Gain @ +10
Digital output (Dante, AES3, AES67):
>125 dB, A-weighted
XLR Output:
>118 dB, A-weighted
AES3 Output:
>130dB, A-weighted
XLR Output:
>120 dB, A-weighted, System Gain @ +10
Dante Output:
>130dB, A-weighted, System Gain @ +10
XLR Output:
>105 dB, A-weighted
Audio Output
Onboard analog (XLR & TRS)
Onboard digital (AES3, Dante, & AES67)
Onboard analog (XLR & TRS)
Onboard digital (AES3, Dante, & AES67)
Onboard analog (XLR & TRS)
Onboard digital (AES3)
Onboard analog (XLR & TRS)
Onboard digital (Dante)
Onboard analog (XLR & TRS)
Encryption
No
No
Battery Options
AA, SB900 / SB900A li-ion rechargeable (fuel gauge capable)
SB910, SB920 & SB910M li-ion rechargeable (fuel gauge capable), AA & AAA (via adapter sleds)
AXT910 & AXT920 li-ion rechargeable (fuel gauge capable), AA (via adapter sleds)
SB900 / SB900A li-ion rechargeable (fuel gauge capable), AA
AA (for UR1, UR2, UR3) AAA (for URI1M) SB900 / SB900A li-ion rechargeable (for UR5, fuel gauge capable)
Charging Options
SBC100, SBC200, & SBC800 (for SB900 / SB900A), SBRC Networked Rack Charger
Networked rack charger, networked docking charger, networked battery-only desktop chargers
AXT900 networked rack charger, AXT903 & AXT904 portable charger
SBC100, SBC200 & SBC800 (for SB900 / SB900A)
SBC100, SBC200 & SBC800 (for SB900 / SB900A)